Nejzajímavější místa v okolí.

Skiareál Tanvaldský Špičák - pouze 200m od našeho ubytování. Lyžařské středisko, kde si každý najde svojí oblíbenou sjezdovku.

Jizerská magistrála - Lyžařské stopy vyvedou nadšence zimního sportu nejen ze známých středisek, Bedřichova a Jizerky, ale i z dalších nástupních míst jako Oldřichov v Hájích, Nové Město pod Smrkem, Desná, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově, do přírody Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory za zážitky a výkony.

Rašeliniště Jizerka - Rašeliniště Jizerky je národní přírodní rezervace nalézající se severně od obce Kořenov, přesněji severozápadně od její horské osady Jizerka na území CHKO Jizerské hory.

Ještěd - na vrcholu se nachází známý televizní vysílač v technicistním architektonickém stylu; v dolní části vysílače je umístěn hotel a restaurace.

Přehrada Desná - vodní dílo vybudované na Bílé Desné v Jizerských horách. Impulzem pro její výstavbu se staly záplavy, které oblast podhůří těchto hor ve druhé polovině 19. století postihovaly.

Muzeum Jizerských hor- expozice provozovaná Českým svazem ochránců přírody v osadě Jizerka. Muzeum, v celkem čtyřech expozicích, dokumentuje historii Jizerských hor, místní dějiny sklářství a přírodní zajímavosti z místní živé a neživé přírody.

Muzeum dřevěných hraček Tanvald - cca 1 km, vhodné pro rodiny s dětmi. V areálu můžete navštívit prohlídkovou trasu, na níž můžete vidět, jak se obyčejný špalík mění v dřevěný vláček, korále nebo oblíbenou postavičku Krtečka. Upustit uzdu své fantazii a vyrobit si svoji vlastní hračku můžete v kreativních dílnách.

Koupání v okolí

Krytý bazén Jablonec nad Nisou

Areál obsahuje 25m dlouhý plavecký bazén s 8 dráhami. Dětský bazén nabízí brouzdaliště, chrlič, vodní hřib a skluzavku KOBRU. Vodní svět dále obsahuje tobogány, vířivky, masážní lavici, vodní clonu a dravou řeku. V areálu je možné využít i dalších služeb: prodejní stánek (plavecké pomůcky, plavky, drogerie), sauna, parní komora, masáže, solárium a občerstvení. Celý areál je čistý a cenově dostupný.

Vzdálenost od Apartmánu Anežka - 10 km

Aquapark Babylon Liberec

Velký aquapark plný zábavy a relaxace - vodní hrad, tobogány, skluzavky, romantické jeskyně, relaxační zóny, divoká řeka, whirpooly, vodotrysky, gejzíry, vodní masáže, sauna, římská pára. Třikrát denně zde probíhá pro zpestření Laser Show. Cenově náročné. Babylon je od Apartmánu Anežka vzdálen 23 km.

Bazén Liberec

Velký plavecký bazén doplňuje dětský výukový bazén, brouzdaliště s hříbkem a výřivkou pro děti od 3 měsíců. V areálu se nachází i Kneippův chodník, čtyřdráhová skluzavka, tobogán, divoká řeka, vířivka pro sedící i ležící návštěvníky. Možný východ na sluneční louku. 

Plusem je i dětský sauna svět , určený výhradně na saunování dětí. 

Bazén Tanvald

Nemáte-li dost po túře či kole, hlavně sportovci - je možné si jít ještě protáhnout tělo do plaveckého bazénu na Gymnáziu v Tanvaldě. 

V období letních prázdnin je bazén uzavřen, jinak 

PO-PÁ: 16-19 hod. 

Vzdálenost od apartmánu - 5 km. 

Koupaliště Lučany nad Nisou

Letní koupaliště se nachází na okraji obce Lučany nad Nisou a od Apartmánu Anežka je vzdáleno 7 km. V areálu je možné využít převlékárny. Areál zahrnuje i brouzdaliště pro nejmenší. Občerstvení zajištěno formou stánku. Parkoviště k dispozici.

Děti do 5 let zdarma. Dospělí - 40 Kč. 

Letní koupaliště Vápenka Liberec


Rodinné koupaliště Vápenka se nachází v liberecké části Hanychov a pyšní se výhledem na Ještěd. Svým návštěvníkům nabízí bazén, brouzdaliště, travnaté odpočinkové plochy, dětské hřiště, plavčíka, občerstvení, sprchy, WC a převlékárny. Vstup je povolen pouze v klasických plavkách, nikoliv v šortkách. 

Děti do 2 let mají vstupné zdarma.
Zvýhodněné dětské vstupné.
Dospělí - 100 Kč/den.

Od Apartmánu vzdáleno 25 km.

Vodní nádrž Mšeno Jablonec

Údolní nádrž Mšeno obecně nazývaná Jablonecká přehrada je největší přehrada v povodí Lužické Nisy. Přehrada se nachází v příjemném přírodním prostředí a zároveň je součástí města. Volná vodní plocha nabízí koupání na několika písčitých nebo travnatých plážích, vstup do vody je pozvolný i strmý. Uprostřed vodní nádrže jsou umístěny vodní pontony. V okolí přehrady jsou upravené cesty pro pěší výlety i značené cyklostezky a dětský koutek s prolézačkami. Vodní nádrž leží v turisticky zajímavé oblasti Jizerských hor. Od apartmánu je vzdálena 11 km. 

Řeka Kamenice

Pro dobrodruhy a otužilce je zde i možnost svlažení se v řece Kamenici. U Penzionu Sněženka (od Apartmánu cca 200 m) se nachází mini pláž. Vhodná obuv do vody. Velmi osvěžující i během parného léta. 

Přírodní koupaliště Josefův Důl

Voda v koupališti je velmi čistá, protože přitéká z Jedlového potoka, na kterém jsou vodopády v Jedlovém Dole a kolem, kterých vede naučná stezka, což může bát ideálním celodenním programem na letní den. Z Albrechtic do Josefova Dolu to je navíc co by kamenem dohodil a vlak jezdí každou chvilku. 

Jedná se o přírodní koupaliště, volně dostupné a bez sociálního zařízení. 

Vzdálenost od Apartmánu - 4 km.

Koupaliště Tanvald

Jedná se o betonovou nádrž ve volné přírodě. Kolem koupliště jsou travnaté plochy ke slunění. Součástí areálu jsou převlékací kabinky, skokanský můstek, sociální zařízení, stánek s občerstvením a sportovní plochy (beachvoleyball). 

Parkování je možné u areálu bez poplatku. 

Vzdálenost od apartmánu - 5 km.

Albrechtice v Jizerských horách 267
Všechna práva vyhrazena 2019
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!